Moskitiery - ochrona okien

Moskitiery: funkcjonalna osłona okna

Letnia pogoda powinna nas zachęcać do wietrzenia wnętrz. Jednak to czas, gdy pojawiają się męczące komary, meszki i kleszcze. Dobrze będzie zabezpieczyć dom przed ich inwazją wybierając dobre moskitiery. Najwięcej owadów dostawać się będzie przez otwarte okna, szczególnie wieczorem, gdy zapalać będziemy światło.

Jeśli chcemy się jakoś ochronić w oknach i drzwiach montujemy siatki. Wykonane są one z mocnego i trwałego materiału włókna szklanego, które to będzie odporne na czynniki atmosferyczne, temperaturę, promieniowanie, deszcz i brud. Taką siatkę będzie można umieścić na ościeżnicy okna od zewnątrz za pomocą taśmy klejącej. To tanie, ale nietrwałe rozwiązanie, z czasem wszystko będzie się odklejać.

Wygodniejsze są moskitiery, które wykonuje się na zamówienie. Jeśli mają one dobrze pełnić swoje zadania rodzaj indywidualnie dopasowuje się do otworu, wymiarów, kształtu. Zastosowanie tego typu moskitier nie będzie problemem dla pracy rolet. Specjalnie dobrany kolor siatki ma sprawić również, że widoczność przez okno będzie ograniczona.

W wersji tylko na lato

Moskitiery sprawdzą się dobrze w takich oknach, które otwiera się tylko, by zapewnić sobie cyrkulację powietrza. Montowane są na początku wiosny i sprawdzą się dobrze do późnej jesieni. Po tym okresie się je usuwa, czyści, przechowuje do kolejnego sezonu. Najpopularniejsze będą moskitiery ramkowe. Wykonane z ramek aluminiowych, na które naciąga się siatki. Montowane do ram okiennych z użyciem uchwytów obrotowych.

Ochrona okien

W wersji całorocznej

Jeśli chodzi o całoroczną opcję sprawdzać się będą moskitiery otwierane, które stosować można do okien i drzwi tarasowych. Moskitiery takie posiadają uchwyt do otwierania a także magnesy, które utrzymują wszystko w pozycji zamkniętej. Posiadają uszczelkę, która zabezpiecza przed dostaniem się insektów do wnętrz. Komfort będzie związany także z samozamykaczami, które automatycznie domkną takie moskitiery. W otwieranych drzwiowych o dużych wymiarach warto będzie zwiększać sztywność. W tym celu stosowana będzie futryna z aluminium. Takie moskitiery wygodniej będzie obsługiwać.

Pojawiają się także moskitiery rolowane, które są dostępne w formie poziomej i pionowej. Tego rodzaju elementy posiadają specjalne prowadnice i mechanizm sprężynowy. Konstrukcja taka pozwala na szybkie rozwinięcie i zwiniecie moskitiery, która od razu stworzy dobra barierę, szczelnie chroniącą przed pojawieniem się insektów.

Proponowane są nam w wersji pionowej najczęściej do okien. Takie moskitiery rolowane, które mają formę poziomą są nam proponowane zaś do drzwi balkonowych albo tarasowych. Można będzie także takie moskitiery integrować z roletą zewnętrzną. Warto się na nie decydować już w trakcie budowy domu. Tego typu opcja jest praktyczna, siatka znajduje się w tej samej obudowie co roleta.

Jeśli mamy duże przeszklone wnęki to rozwiązaniem mogą być również moskitiery przesuwne, które mogą mieć albo jedno albo dwa skrzydła. Przygotowywane są na prowadnicach. Warto się na nie zdecydować, gdy mamy przy drzwiach tarasowych odpowiednio dużo miejsca do przesuwania.

Montaż i pielęgnacja

Pomiar moskitier najlepiej będzie zlecić firmie, która będzie miała je wykonywać. To ona będzie wykonywać wszystkie pomiary i wtedy rzeczywiście można liczyć na to, żę dobrze to zrobią. Jeśli zatrudnimy fachowca, który będzie w stanie wykonać dla nas moskitiery i potem je zamontuje to będzie najlepsza dostępna opcja. Może zapłaci się nieco więcej, ale można oczekiwać, że taka roleta będzie wykonana na wysokim poziomie i nasze oczekiwania będzie w stanie spełnić.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz