Moskitiery - ochrona okien

Moskitiera – idealny sposób na owady

Moskitiery zyskują sobie na popularności, a to wszystko za sprawą komfortu jaki są w stanie nam zaoferować. Szczególnie w sezonie letnim, kiedy owady zaczynają pojawiać się na naszych domach to proste rozwiązania będą bardzo ważne i cieszą się zainteresowaniem.

Podpowiadamy dlaczego tak się właśnie dzieje i czemu moskitiery są skuteczne. Okres letni oznaczać będzie rozpoczęcie również sezonu na męczące nas owady. Sprzyjająca pogoda oraz wysokie temperatury potęgują ich mnogość. Część z nich będzie nieszkodliwa, niektóre gatunku w skrajnych przypadkach mogą nieść za sobą poważne konsekwencje. Dlatego warto chronić szczególnie te pomieszczenia, gdzie przebywają dzieci oraz te, gdzie odpoczywamy, przechowujemy żywność. Moskitiery mogą się więc okazać dla nas nieocenioną pomocą.

Moskitiery – na czym polega ich fenomen?

Moskitiery to takie rozwiązanie, które gwarantuje nam wyjątkowe bezpieczeństwo, nawet przy oknach otwartych na oścież. Stanowią praktycznie niewidzialną barierę, która powstrzymuje owady przed dostaniem się do naszego mieszkania. Dzieje się tak z uwagi na wielkość otworów w siatce. Została tak dobrana, że efektywnie zatrzymuje owady, nie utrudnia przy tym cyrkulacji powietrza.

Jakie rodzaje?

Najbardziej popularne są tak zwane moskitiery ramkowe. Przeznaczone do montażu w oknach ramowych, siatki stanowiące ich główną część produkowane są z włókna szklanego. Materiał ten charakteryzuje odporność na działanie wilgoci, a także doskonała przepuszczalność światła. Ramy z kolei realizuje się z lekkiego aluminium, dzięki czemu wszystko z łatwością będzie można zdjąć. Kolejny element warty polecenia to system Vertica. W tym przypadku moskitiery przeznaczone do montażu we wnękach okiennych oraz drzwiowych. Mamy tam mechanizm sprężynowy, który będzie poprawiał ogólnie komfort pracy.

Instalacja moskitiery

Moskitiery jako ozdoby okienne

Warto pamiętać, że powyższe rozwiązanie nie tylko wpływać będzie na osłonę naszych okien, ale będzie to również praktyczne zastosowanie. To wszystko z uwagi na estetykę oferowane przez producentów. Można wybierać między profilami o różnych kolorach i nie tylko w klasycznym kolorze białym, który jest powszechnie stosowany. Ciekawą alternatywą będą również modele, które mają imitować drewno. Dzięki temu można dopasować osłonę okienną przeciw owadom do kolorystyki wnęki okienne. Może się wydawać, że moskitiera nigdy nie będzie ozdobą pomieszczenia, jednak dobór barwy z pewnością może nam ułatwić stworzenie z niej elementu, który dobrze się zaprezentuje.

Jak zamontować moskitiery?

Moskitiery bardzo łatwo będzie się montować. Wystarczy tylko przytwierdzić do ramy specjalne ruchome zaczepy, które nie mają wpływu na późniejsza eksploatację okna. Dzięki temu, że mechanizm montażu będzie prosty z zawieszeniem siatki poradzi sobie więc praktycznie każdy. Warto pamiętać, że po sezonie dobrze będzie zdjąć moskitierę, jeśli chcemy, by bez problemu dobrze sobie radziła również w kolejnych latach.

Moskitiery powszechnie stosowane są w ciepłych krajach i dobrze będą się sprawdzać także w czasie upalnego lata. Za pomocą prostego rozwiązania ochronimy nie tylko siebie, ale również pozostałych domowników, także dzieci. Poza tym zamontowanie moskitiery w oknie nie będzie trudnym zadaniem, dlatego warto się na to zdecydować.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz