Energooszczędne

Okna drewniano-aluminiowe – luksus, energooszczędność i niezwykła trwałość

Poprzez połączenie drewna i aluminium udało się stworzyć doskonałe okna, które charakteryzują się wyjątkowym wyglądem, mają doskonałe parametry i świetną wytrzymałość. Okna drewniano aluminiowe to idealna opcja do nowoczesnych projektów, stylowych rezydencji czy budownictwa energooszczędnego oraz pasywnego.

W oknach drewniano – aluminiowych część ramy oraz skrzydła znajdująca się po stronie zewnętrznej jest osłonięta aluminiowym profilem. Zabezpiecza on przed szkodliwymi czynnikami podobnie jak działa kora na drzewie. Dzięki temu okna będą bardzo wytrzymałe. Jednocześnie we wnętrzach można nadal cieszyć się pięknym drewnem, Okna mają również inne zalety okien drewnianych. Są one ekologiczne, ciepłe, trwałe. Szeroka gama kolorystyczna oraz różne wzornictwo sprawia, że możliwości projektowe są praktycznie nieograniczone. Z łatwością można dopasować okna do swojego wnętrza i stylu architektonicznego dosłownie w każdym budynku.

Wyjątkowa odporność okien drewniano-aluminiowych

Aluminium to wytrzymały materiał. Osłonięte nim drewniane elementy nie są narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych takich jak słońce, deszcz, mróz, śnieg czy zanieczyszczenie. Dzięki temu okna zyskują wyjątkową trwałość i sprawdzają się w miejscach o trudnym klimacie. Na terenach górskich i w nadmorskiej strefie, gdzie w powietrzu mamy dużo spalin.

Zastosowanie nakładki aluminiowej sprawi, że okna łatwiej będzie pielęgnować i nie wymagają one ponownego nakładania powłoki lakierniczej. Aluminiowa osłona jest przytwierdzona specjalnie przygotowanymi zaczepami. Dzięki dobrej konstrukcji przestrzeń pomiędzy nakładką a profilem jest również wentylowana. Zapobiega to gromadzeniu się wilgoci, która może uszkodzić drewno. Znajdująca się pod osłoną drewniana powierzchnia tak samo dobrze zabezpieczona będzie jak w oknach drewnianych.

Wytrzymałe okna

Ponadczasowe piękno i luksus

OD wewnętrznej strony budynku okna takie nie będą się różnić niczym od okien klasycznych, które przygotowywane są wyłącznie z użyciem drewnianych elementów. Niepowtarzalny rysunek usłojenia, do tego głębia koloru, która nadaje im wyjątkowy, ekskluzywny wygląd. Okna drewniane podkreślają walory estetyczne dosłownie każdego wnętrza. Doskonale pasują do modernistycznych i stylowych domów. Ramy wykonuje się z drewna, które jest klejone warstwowo, dobrze suszone, pozbawione sęków, pęcherzy żywicznych. Zaawansowana technologia produkcji sprawia, że okna charakteryzują się bardzo dobrą jakością.

Okna energooszczędne i ciche

Okna wyróżniają się między innymi dobrymi parametrami technicznymi. Drewno nie będzie przewodzić ciepła i dlatego doskonale chroni przed zimnem., wpływ na poziom termoizolacyjności ma grubość ramy okiennej. grubsza jest cieplejsza, ale dodatkowo będzie również pozwalała na stosowanie pakietu trzyszybowego co również dobrze się sprawdzi. standardowo właśnie takie pakiety szybowe wypełnione argonem są najchętniej stosowane. Maksymalna ochronę zapewnić sobie można również przez zastosowanie systemu uszczelek, który musi być dobrze przygotowany.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz