Poradnik

Jak udekorować i wyposażyć nowoczesną łazienkę?

Nowoczesna i komfortowa łazienka da Ci poczucie spokoju każdego dnia. Warto zaprojektować ją w wyjątkowy sposób. Weź pod uwagę estetykę i praktyczność wyposażenia. To one zadecydują o tym, ile czasu zajmie remont łazienki.

Podpowiadamy, jak urządzić łazienkę, by odpowiadała naszym potrzebom i warunkom przestrzennym. Podobnie jak w przypadku kuchni, łazienkę można urządzać przez wiele lat. Ponieważ są one na stałe zamontowane i zaaranżowane, należy wziąć pod uwagę długofalowe konsekwencje doboru materiałów i wyposażenia. Nowoczesne łazienki o przestronnych wnętrzach i praktycznych rozwiązaniach sprzyjają codziennemu relaksowi.

Jak urządzić nowoczesną łazienkę

Nowoczesne łazienki podzielone są na wiele stref. Odpowiednie rozmieszczenie mebli i akcesoriów zapewni użytkownikom komfort i wygodę. Istnieje wiele stylów ceramiki sanitarnej, akcesoriów i armatury, które można podporządkować neutralnej stylistyce. Są też jednak wzory bardziej wyraziste i od razu narzucające się. Jeśli chcemy urządzić łazienkę w stylu nowoczesnym, należy zastosować stonowane kolory i wyposażenie będące jedną linią. Pozwoli nam to na stworzenie harmonijnej aranżacji we wnętrzu. Do serii ceramiki należą umywalki miski i bidety. Natomiast wanna np. polecana wanna narożna i brodziki zazwyczaj wybierane są osobno.

Nowoczesna ceramika o szlachetnych kształtach powinna być zestawiona z prostą wanną i płaskim brodzikiem pod prysznic. Klasyczna umywalka powinna pasować do wanny o tym samym profilu i kształcie. Armatura powinna być dopasowana do ceramiki. Prosta, nowoczesna armatura będzie dobrze wyglądać z modną ceramiką o geometrycznych kształtach. Owalne i lekkie linie będą dobrze współgrać z delikatnymi umywalkami. O stylu armatury decydują również meble. Nowoczesne wzory ceramiki wymagają prostych szafek łazienkowych z gładkimi, fornirowanymi drzwiami. Niejednokrotnie w ich otoczeniu pojawia się również szkło, stal nierdzewna i aluminium.

Wanna narożna do nowoczesnych wnętrz - czytaj na http://marzbud.pl/wystroj-lazienki/xckl/wanna-narozna-do-nowoczesnych-wnetrz.html

Nowoczesna łazienka: Kolory i wzory

Nowoczesne łazienki mają minimalistyczny design. Nie oznacza to jednak, że łazienka musi być całkowicie biała od podłogi do sufitu. Oznacza to po prostu, że służy ona swojemu celowi. Cztery kolorowe ręczniki i rząd kosmetyków widoczne na widoku, ale nie tutaj. Nowoczesne łazienki lubią monochromatyczne kolory. Modne są zarówno łazienki białe, jak i szare. Wystrój nie przytłacza szeroką gamą kolorów. Atmosferę łazienki podkreślają ciekawe zestawienia kolorów i materiałów. Kojące szare płytki oraz biel ceramiki i podłogi świetnie komponują się z naturalnymi brązami i beżami drewnianych detali. Tworzy to ciepłą i przyjazną przestrzeń w nowoczesnych łazienkach.

wanna

Nowoczesny design łazienki: Wszystko na swoim miejscu

Nowoczesne łazienki są stylowe i dobrze przemyślane. Ręczniki i szlafroki można przechowywać w szafie, a przybory toaletowe w szufladzie. Na płytkach nie umieszcza się żadnych ozdób. Płytki powinny być stosowane tylko tam, gdzie są absolutnie niezbędne. Nie oznacza to jednak, że projektując nowoczesne wnętrze trzeba być surowym. Płytki w łazience nie muszą być szare. Mogą być nawet lawendowe. Dlaczego warto umieścić je za szafą? W tym stylu nie sprawdzą się mozaiki czy gzymsy. Dekoracyjne wnęki? Do czego się je wykorzystuje? Do czego służą w nowoczesnych łazienkach?

Nowoczesne łazienki to przestrzeń wolności. Nie ma tu półek z kurzem na marmurowych gzymsach ani marmurów, które trzeba pielęgnować i nawet lustro jest na tyle małe, że można się w nim ogolić. Bateria jest koniecznością. Jednak cztery otwory wokół brzegu wanny to już za dużo. Wystarczy bateria stojąca z poręcznym uchwytem do otwierania i mieszania wody. Przy okazji może to wyglądać bardzo designersko. Nowoczesny styl ma też inną zaletę: wszystko może się z nim komponować. Zmień kolor ręczników lub ramę lustra, aby zmienić atmosferę w pomieszczeniu.

Nowoczesna łazienka w stylu skandynawskim

Styl skandynawski charakteryzuje się jasnymi kolorami, minimalizmem i drewnem, a także innymi naturalnymi materiałami. Nic więc dziwnego, że nawiązania do natury i prostoty pozwalają nam się zrelaksować, odetchnąć po ciężkim dniu, a także stworzyć ład i harmonię w naszych domach.

Jest ona doskonałym przykładem funkcjonalnego, wygodnego i przyjaznego wnętrza. Podłoga i ściany pokryte są ciemnoszarymi płytkami, które przypominają kamień. Dłuższe ściany pokryte są oryginalnymi płytkami w kształcie plastrów miodu o wypukłej fakturze. Dzięki temu pięknie odbijają światło. Mogą też optycznie powiększać przestrzeń, podobnie jak przezroczysta tafla szkła oddzielająca strefę prysznica od brodzika. Mają jednak dobrze wyprofilowaną podstawę i modny odpływ liniowy. Prosta, czarna rama jest efektowna i dobrze współgra z okrągłą zawieszką lustra oraz graficzną ramą. Ciemna rama jest również praktyczna. Bez niej ściana mogłaby być praktycznie niewidoczna. Mogłoby to prowadzić do przypadkowego lub niechcianego kontaktu z jej krawędzią lub powierzchnią. Prostokątny blat, umywalka i duże drewniane półki łączą się z ciekawą wnęką w ścianie, w której można przechowywać kosmetyki podczas brania prysznica. Łazienkę oświetlają długie sznury żarówek w stylu industrialnym, loftowym, które zawieszone są na szklanych oprawach ze szklanymi ramkami w stylu industrialnym. Dzięki temu łazienka nabiera jeszcze większego blasku.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz