Poradnik

Jak przeprowadzić czyszczenie sofy w domu?

Firmy sprzątające, które oferują czyszczenie sofy oraz innych mebli tapicerowanych z roku na rok zyskują zwolenników. Klienci coraz częściej doceniają wartość fachowej usługi. Utrzymanie czystości, pomimo że jest to bardzo podstawowa czynność, to jednak wymagająca. Nie każdy z nas dysponuje odpowiednią ilością czasu, aby samodzielnie szorować tapicerki.

Szczególnie często z profesjonalnej usługi korzystają przedsiębiorcy, którzy muszą zadbać o odpowiednią prezencję swojego biura. Wyobrażasz sobie przyjmować potencjalnych klientów na brudnej kanapie? Raczej nie zrobiłbyś wtedy na nich dobrego wrażenia. Ciężko jednak o wszystko zadbać mając kilka mebli wielkogabarytowych w jednym budynku. Zewnętrzna firma sprzątająca z chęcią pomoże Ci zadbać o wysoki poziom czystości. Zobacz ofertę czyszczenia sof: https://warszawa-pranie-dywanow.pl/wola/

Dlaczego fachowe czyszczenie sofy jest tak popularne?

Zaniedbane meble wypoczynkowe często są szorstkie, pełne piasku, wydzielają nieprzyjemny zapach i z daleka widać plamy. To chyba najgorszy możliwy scenariusz do przyjmowania gości. Taki mebel może znaleźć się w warsztacie jako miejsce do wypoczynku podczas przerwy w pracy. Średnio będzie się jednak prezentował w salonie.

Z tego powodu warto zadbać o to, aby nasze meble wypoczynkowe były czyste oraz pachnące. Niestety samodzielna próba doprowadzenia ich do takiego stanu może zakończyć się klęską. Wynika to z tego, że do uzyskania wysokiego poziomu czystości konieczne jest zastosowanie odpowiednich detergentów. Większość z nas nie dysponuje jednak taką wiedzą. Mają ją jednak fachowcy, którzy zostaną oddelegowani do wykonania zlecenia przez profesjonalną firmę.

Jeżeli chcesz, aby Twoja sofa, kanapa lub tapczan były czyste i pachnące powinieneś skorzystać z pomocy profesjonalistów. Nowoczesne środki czystości, które są wykorzystywane podczas całego procesu prania metodą ekstrakcyjną, dają wiele korzyści. Co bardzo ważne, dzięki wyeliminowaniu zbitej warstwy brudu, która znajduje się w głębi tkaniny, możesz podnieść swój komfort życia. Właśnie w tym brudnym środowisku rozwijają się drobnoustroje, które mogą powodować gorsze samopoczucie, uczucie ospałości oraz bóle głowy.

Tkaniny chłoną zapachy. Bardzo dobrze wiedzą o tym wszystkie osoby palące papierosy. Im więcej intensywnych zapachów skumuluje się w jednej tkaninie, tym ciężej jest następnie wytrzymać w takim pomieszczeniu. Pozbycie się zapachu może być bardzo trudne. Często jest to wręcz niemożliwe bez wykorzystania nowoczesnego sprzętu oraz detergentów najwyższej jakości.

Jak wygląda usługa?

Pracownik przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres i rozpocznie rozeznanie. Określi on, z jakiej tkaniny zostały wykonane Twoje tapicerki meblowe oraz z jakimi zanieczyszczeniami ma do czynienia. Pomoże mu to dobrać właściwy detergent, który będzie skuteczny oraz bezpieczny dla tkaniny. Wszystkie środki czystości wykorzystywane podczas procesu są również całkowicie bezpieczne dla zdrowia domowników w tym również dzieci.

Po rozpoznaniu następuje pora na przygotowanie powierzchni. Specjalista odsuwa meble od ściany oraz zabezpiecza podłogę przed ochlapaniem. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, zabezpiecza on również inne elementy pomieszczenia, które mogłyby zostać uszkodzone.

Kolejnym krokiem jest bardzo dokładne odkurzanie. Pozwala ono usunąć suche zanieczyszczenia, które przyspieszają przecieranie się materiału. Ich regularne eliminowanie jest bardzo ważne z perspektywy żywotności tkaniny. Zaniedbany materiał po prostu będzie zużywał się znacznie szybciej, przez co również szybciej będziesz zmuszony go wymienić.

Po odkurzaniu pora na zastosowanie środków chemicznych, które zostają rozprowadzone po całej powierzchni tkaniny. Detergenty wnikają w strukturę materiału i rozpuszczają trudny do wybawienia brud. Następnie całość jest szorowana przy pomocy specjalistycznych urządzeń. Ostatnim etapem jest odessanie brudu oraz nadmiaru wilgoci. Dzięki temu otrzymujemy czystą, lecz wciąż lekko wilgotną tapicerkę meblową. Zamów już teraz profesjonalne czyszczenie sofy!

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz