Poradnik

Co powinieneś mieć w swoim garażu? Narzędzia przydatne przy naprawach w domu

Większość właścicieli samochodów chce mieć garaż, który jest dobrze wyposażony i może wykonywać najważniejsze naprawy. Aby naprawić koło, dokręcić oś, wymienić żarówkę czy poprawić jakość lakieru, nie trzeba mieć dyplomu. Wiele osób zostawi samochód pod opieką autoryzowanego serwisu. Dla tych, którzy lubią majsterkować, będą mogli pracować we własnym "warsztacie" w domu. Choć umiejętności są priorytetem, ważne jest również posiadanie odpowiedniego zaplecza technicznego. Te narzędzia ułatwią Ci pracę.

Hydraulika i narzędzia pneumatyczne

Większość właścicieli samochodów musiała kiedyś napompować powietrze w swoim pojeździe, sprawdzić jego ciśnienie lub usunąć zanieczyszczenia za pomocą sprężonego powietrza. Można to zrobić za pomocą pistoletów do przedmuchiwania i pompowania, a także kompresorów lub węży technicznych. Pistolety lakiernicze do konserwacji i piaskowania to przydatne narzędzia dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Zakup wymienionych narzędzi pozwoli Ci zaoszczędzić na profesjonalnych warsztatach wulkanizacyjnych i lakierniczych.

Artykuły elektryczne

Odpowiednie oświetlenie jest niezbędne, gdy dokonujesz napraw swojego samochodu lub go konserwujesz. Lampy te są wyspecjalizowane do użytku warsztatowego i nie powodują zmęczenia oczu poprzez świecenie jasnym światłem. W przypadku konieczności podłączenia innych urządzeń, takich jak prostownik lub odkurzacz, ważne jest, aby mieć kabel elektryczny. Należy pamiętać, że wyposażenie garażu musi zawierać ładowarkę lub rozrusznik, wzmacniacz lub starter.

Zestawy kluczy

Może się okazać, że prace przy samochodzie, które wykonuje się w domu w garażu, wymagają określonego rozmiaru kluczy nasadowych lub łączników, szczypiec, cęgów czy opasek zaciskowych. Nawet proste prace związane z elektryką samochodową mogą oznaczać, że nie będziesz w stanie przejść dalej bez potrzebnych narzędzi. Można wprawdzie kupić pojedyncze narzędzia, ale w ten sposób narażamy się na ryzyko zgubienia lub zagubienia klucza o określonym rozmiarze. Dlatego mądrą decyzją jest zakup zestawu kluczy i szczypiec. Dzięki temu możemy trzymać wszystkie potrzebne narzędzia w jednym miejscu (w walizce lub bagażniku).

Ogólne wyposażenie warsztatu

W tej kategorii znajduje się wiele przedmiotów, które mimo że nie są stricte narzędziami, mogą być bardzo pomocne. To tylko kilka z wielu przedmiotów, które można zaliczyć do tej kategorii:

  • Sprzęt do wymiany płynu hamulcowego: Jest to niezbędny przedmiot, ponieważ bezpieczny i sprawny układ hamulcowy jest podstawą bezpiecznego podróżowania.
  • Zestaw bezprzewodowych lamp warsztatowych pozwoli Ci oświetlić te miejsca, do których trudno dotrzeć standardową lampą. Zestaw bezprzewodowych lamp warsztatowych oświetli miejsca, do których trudno dotrzeć standardową lampą.
  • Zestaw bezpieczników: jest niezbędny nie tylko w Twoim garażu, ale w każdym samochodzie. Bezpieczniki te pozwalają na samodzielne naprawienie pojazdu w przypadku awarii elektrycznej.
  • Tester diagnostyczny: Będzie to świetne narzędzie dla każdego, kto potrzebuje zdiagnozować problem lub okresowo kontrolować parametry samochodu.

Narzędzia

Klucze do filtrów oleju

Filtry oleju to jedne z najczęściej wymienianych podzespołów w samochodzie. Jego stan ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego działania pozostałych elementów wyposażenia samochodu. Nie ma konieczności, abyś jego wymianę powierzał mechanikowi. Filtr oleju możesz zdemontować samodzielnie, jeśli posiadasz klucz.

Szafki na narzędzia

Każdy warsztat samochodowy potrzebuje porządku. Możesz użyć wielu haków i pojedynczych skrzynek, ale najlepiej jest kupić skrzynkę lub szafkę do warsztatu. Pomieści ona wszystkie rodzaje narzędzi, a dzięki kółkom można ją łatwo przemieszczać. Świetnym pomysłem jest szafka z akcesoriami.

Taśmy izolacyjne i akcesoria łączące

Szeroki wybór taśm technicznych lub izolacyjnych to niezbędne wyposażenie każdego garażu i domu. Za ich pomocą można zaizolować kable, połączyć je z innymi przewodami lub przymocować konkretny element do wnętrza samochodu.

Elektronarzędzia

Urządzenia te przydadzą się osobom, które chcą zadbać nie tylko o mechaniczne aspekty eksploatacji swojego pojazdu, ale także o jego wygląd i czystość. Odkurzacz to świetne narzędzie do czyszczenia samochodu. Dzięki odpowiednim dyszom i sile ssania będziesz mógł cieszyć się lepszymi wrażeniami z jazdy. Odkurzacz jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ wyczyści podsufitkę, tapicerkę i dywaniki. Do czyszczenia maszyny polerskiej używaj odpowiednich past polerskich (filcowe proszki polerskie usuną istniejącą warstwę lakieru, futro wpłynie na połysk lakieru), a do odświeżania lakieru kosmetyki samochodowe.

Sprawdź: Top 5 niemieckich marek elektronarzędzi - http://pneumatyczny.net.pl/narzedzia-pneumatyczne/nwax/top-5-niemieckich-marek-elektronarzedzi.html

Środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia

Niezależnie od tego, jak dobrze wyposażone jest nasze wyposażenie warsztatu, bezpieczeństwo i zdrowie w pracy są najważniejsze. Ważne jest, aby nosić odpowiednią odzież roboczą, która chroni przed brudem, tkaninami, skórą i innymi zagrożeniami.

Oprócz wspomnianych narzędzi, w każdym garażu przydadzą się części zamienne do konkretnych modeli samochodów. Należą do nich żarówki samochodowe, siłowniki do klapy bagażnika czy maski, tarcze i klocki hamulcowe oraz płyny i oleje eksploatacyjne. Nie trzeba ich wymieniać od razu po zakupie. Pozostaną one w dobrym stanie, jeśli będą przechowywane w odpowiednich warunkach. Części te można wymienić bez konieczności posiadania bardziej specjalistycznych narzędzi niż te wymienione powyżej. Jeśli mamy odpowiednie narzędzia, możemy wykonać podstawowe naprawy lub przeglądy w domu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz